Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) 70. Genel Kurulu, 25 Nisan 2023’te Global Marketer Week’in ilk gününde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Tüm üye derneklerin, markaların temsilcilerinin katıldığı kurulda WFA’in yeni Yönetim Kurulu belirlendi. Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura 11. kez WFA Yönetim Kurulu’na seçildi.


Reklamverenlerin ortak hedefleri için çalışan tek küresel organizasyon olan WFA, dünya çapında en büyük pazarları ve pazarlamacıları bir araya getirerek, yıllık yaklaşık 900 milyar ABD doları olan küresel reklam ve pazarlama iletişimi harcamalarının %90'ını temsil ediyor.


Bu önemli kuruluşta 2013 yılından beri Türkiye’yi temsil eden Ahmet Pura, WFA yönetimine güven ve destekleri için teşekkürlerini sundu. Global Marketer Week kapsamında gerçekleşen Küresel Pazarlama Konferansı hakkındaki görüşlerini dile getiren Pura, “Geçen yılki toplantıda, Cumhuriyetimizin 100. yaşında Global Marketer Week’in İstanbul’da yapılması yakışır demiştik ve bunun için sözümüzü almıştık. Bu süre içinde terör, seçim ve deprem gibi konularda dış kaynaklı sorulara karşın -ya yapacağız, ya yapacağız- kararlılığı, bugün sektörümüz adına gururla anılacak bir miras bıraktı. 2009’dan beri her yıl yapılan etkinlikte, hem 42 ülkeden 1.200’ün üzerinde rekor sayıda katılımcı olması hem de organizasyonel mükemmellik adına İstanbul’da çıta çok yükseklere taşındı.” dedi ve Türkiye reklam sektörünün dünya pazarında hak ettiği konuma gelmesi, daha iyi tanınması için bu etkinliğin çok önemli bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.