uyelerimizanlatiyor0120

Hande Orhan
Avon Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu İletişim Direktörü

Üyelerimiz Anlatıyor
31 Ocak 2020

KADINLARIN OLDUĞU HER YERDE VARIZ!

Avon, dünyada 134, Türkiye’de ise 27 yıldır kadınlar için çalışan bir güzellik markası. Kadınların en çok bildiği, en samimi bulduğu ve hem ürünleri hem de iş modeliyle hakkında en çok konuşulan markalardan biri. Bizce başarının sırrı en az ticari faaliyet kadar toplumsal faydaya da odaklanmak. Avon olarak bizim başarımızın arkasında dünyanın en iyisi olmak değil, dünya için çalışan en iyi güzellik grubu olma vizyonu yatıyor. Bu amaçla da Avon olarak ticari faaliyetlerimiz kadar toplumsal faydaya da odaklanmayı her zaman önceliğimiz olarak görüyoruz. Kadınlara daha iyi bir yaşam sunmak için bugüne kadar 1 milyar dolardan fazla bağışta bulunduk. Stand4Her hareketi ile Avon olarak 2030’a kadar meme kanserinden kadına yönelik şiddete kadar pek çok alanda 100 milyon kadının hayatına dokunmayı hedefliyoruz.

‘Kadına yönelik şiddet’ konusu bu hareketin en önemli parçalarından birini oluşturuyor. Bu konuda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde bu sene, “Ben Yanındayım” isimli çok özel bir projeye imza attık. Sanatçı Karsu ve Çağrı Sinci ile birlikte hazırladığımız ve Mehmet Aslantuğ’un destek verdiği rap şarkısı ile bu konuda dikkat çekmeyi amaçladık. 2019 yılında ayrıca Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri Sözleşmesi’nin (WEPs) imzacılarından biri olduk.

Bunun yanı sıra meme sağlığı konusunda en uzun soluklu çalışan şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar 20 milyon kadına ücretsiz meme sağlığı taraması gerçekleştirdik. Türkiye’de bu kapsamda, her yıl etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca Kadınlar İçin Avon Vakfı aracılığıyla, 2012’den bu yana, 1.5 milyon dolarlık burs verdik. Geçen yıl dünyada 200, Türkiye’den ise 29 öğrenci burs almaya hak kazandı. Türkiye, Avon’un dünyada en çok burs verdiği ikinci ülke oldu. Kadının olduğu her yerde olmak istiyoruz. Kadınları lider yapma misyonu üstlendik.

Bu amaçla KAGİDER önderliği, Dünya Bankası desteği, PricewaterhouseCoopers ve Ernst & Young işbirliği ile gerçekleşen Fırsat Eşitliği Modeli sertifikasını aldık. İşe alım, eğitim, kariyer planlama ve geliştirme gibi süreçlerdeki eşitsizlikleri saptamak ve iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığına son vermeyi amaçladık. Beşiktaş Kulubü Kadın Futbol Takımı’na da destek veriyoruz.

Kısacası kadınların olduğu her yerde biz de varız. Hayatın her alanında kadınlara fayda sağlamak, onları ekonomik ve sosyal anlamda güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz.